Неділя
19.05.2019
19:15
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика
Банери
Росошанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

 

 

Всеукраїнський Місячник шкільних бібліотек 2018 під гаслом

"Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку дитини"

«Шкільна бібліотека –

 центр творчого розвитку дитини»

(до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського)

У цьому році місячник присвячується видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському, з нагоди 100 річчя від дня його народження. Відповідно до рішення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО про відзначення 28 вересня 2018 р. на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського та Постанови  Верховної  Ради України  від 8 лютого 2018 р.  № 2287-VIII «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році».

Василь Олександрович Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в бідній селянській сім’ї. У родині було четверо дітей – усі стали вчителями. Та одному з них випало стати Учителем з великої літери. Учителем, мудре слово якого і сьогодні навчає людей не тільки в Україні, а й у всьому світі.

Близько 23 років керував він звичайною школою у селищі Павлиш, що поблизу міста Кременчук. І за ці роки підняв сільську школу до рівня найкращих у країні, написав майже півсотні наукових праць та понад 600 наукових статей з педагогіки – науки про навчання, а також близько 1200 оповідань та казок для дітей. Але найголовніше – він навчив розуму, виховав та випустив у життя кілька поколінь школярів. Любов до дітей – ось що насправді було головним у його житті. І свою головну книгу він так і назвав: «Серце віддаю дітям».

Учитися в школі Сухомлинського було легко й цікаво. Він навіть придумав для неї спеціальну назву: «Школа радості». Це означало, що навчання у такій школі має давати учням радість. Радість від здобуття нових знань, від спілкування з друзями та вчителями. Радість від усвідомлення того, що з тебе росте Справжня людина.

Уроки часто проходили не в приміщенні школи, а у «зелених класах», просто неба, у лісі чи в саду. Це були уроки виховання любові до рідного краю, до Батьківщини. Адже саме так і починається любов до своєї країни: з любові до яблуні біля твоїх воріт, до криниці на вулиці, до лелеки в полі. І характер майбутньої дорослої людини виявляється у ставленні дитини до песика чи кошеняти, у повазі до мами й тата, бабусі з дідусем, сусідів, учителів та товаришів.

Для нього формування естетичного почуття дитини, її емоційної культури – було основним завданням гуманістичного виховання. А сприйняття й осмислення прекрасного – основа естетичної культури, без якої почуття лишаються глухими до всього високого й благородного.

В. О. Сухомлинський приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності, дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок,кожне ваше бажання позначаються на людях…Робіть так, щоб людям,які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.

Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними,поважати старших,захищати менших.

 

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

                І. Багряний


       Щороку 21 лютого ми відзначаємо День рідної мови. У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – українська мова,  ніби запашна квітка в чудовому букеті. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. Мова  – це найважливіший засіб людського спілкування і кожен народ  по-своєму у ній неповторний. Український народ творив свою мову впродовж віків, заносячи до мовної скарбниці добірний нектар слова, а сло-во – найвірніший посланець із минулого в сьогодення, і з сьогодення –  у прийдешнє.
У бібліотеці була оформлена  книжкова виставка  - «Звучи, моя мово чарівна».

      Любімо солов`їну, співучу й неповторну українську мову, бо з нею майбутнє Батьківщини. Бережімо її, гордо всім заявляймо: «Я – українець. Син чи донька цієї землі. Я пишаюся цим, я люблю свій народ, свою землю, свою мову!»

 

…В нас пісні її лишились,

В яких живе душа жива,

В яких для вічності відбились

Її бажання і слова.

Вони не вмруть, не згинуть в людях,

І відгук свій в життю дадуть.

І ще не раз в холодних  грудях

Зерном любові проростуть.

Олена Журлива

До дня народження Лесі Українки шкільною бібліотекою підготовлена книжкова виставка – « Я вічно буду жити».

 

Чого це надворі блищать, мов перлини.

І чисті й прозорі  весняні краплини?

Чого це пісні заспівали свої

Веселі, дзвінкі ручаї?

Чого це так сонце ясне пригріває?

 Бо час чарівниці – Весни наступає!

Із сонцем яскравим привітна, ясна,

У кожну кімнату заходить …

     

             ВЕСНА

Наближаємо прихід весни.

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2017

Згідно з листом Інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 №211/10-1500, із 1 по 31 жовтня 2017 року проходить  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Прогрес людства визначається його духовним, інтелектуальним і фізичним потенціалом. Одним із критеріїв будь-якого потенціалу людини є її здоров’я. Здоров’я – найвища соціальна цінність, основна умова виконання людиною своїх біологічних і соціальних функцій, фундамент самореалізації особистості.

Життєво важливо для кожної людини не тільки знати як бути здоровим, але й уміти зберігати своє здоров’я на довгі роки.

 

 

Тиждень дитячої та юнацької книги

Щоб підготувати людину духовно

до самостійного життя,

треба ввести її у світ книги.

В.О. Сухомлинський

       З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні з 20 по 24 березня 2017 року в школі проходив Тиждень дитячої та юнацької книги.        Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

       У цьому році Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеку в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе справжнім господарем.

В рамках тижня було проведено слідуючі заходи

  • організовано тематичну поличку «Книги - ювіляри».
  • організовано виставку під назвою «Новинки» .

    Та це й не дивно. Адже учні познайомились з новинками художньої та довідкової літератури.

     Учні, які люблять читати краєзнавчу літературу, змогли знайти для себе цікаву книжку на виставці «Закарпатські письменники - дітям».

Ательє (виставка дитячих малюнків) дуже зацікавило учнів, бо вони мали можливість прочитати книгу вголос, намалювати малюнок, скласти пазли до прочитаної книги.

     Цікавим та незабутнім для учнів було виготовлення листівок «Казарі» на японську тематику(до року Японії).

     В ході Тижня книги було проводено рейд – перевірка підручників. Такий захід допомагає зберегти підручники та вчить учнів дбайливому ставленню до книги. Була проведена робота з боржниками бібліотеки. Визначено кращих читачів бібліотеки.

    Тиждень дитячої та юнацької книги вже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки, цікаві надходження.

Місячник шкільних бібліотек

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

Жовтень традиційно єднає  шкільні бібліотеки України. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, в рамках Міжнародного, проходитиме під гаслом "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів". 

 

 

Чи знаєш ти, світе,

як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

моєму народу болить!

Чорнобиль…Минуло 30 років. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.

Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини.

Саме цій трагедії  присвячується книжкова виставка "Чорнобиль: горе і біль"

Як я умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

Вночі запалений, горітиме удень.

  Леся Українка

   І сьогодні, через роки, через віки, воно, Лесине Слово, лунає, дзвенить, хвилює душі.

   Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси, бібліотека пропонує книжкову виставку "Я вічно буду жити!".

    Леся Українка... Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам'яті кожного українця, і не тільки українця. За своє недовге 42 – річне життя Леся Українка створила безсмертні перлини в усіх жанрах літератури .

      Не всім мріям Лесі Українки судилося здійснитись. Підступна хвороба обірвала її життя, але на світі і досі палає «покинутий вогонь її пісень».

 

 

 

01.10. - 31.10.2014   проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти"

 

 

Місячник шкільних бібліотек

У 2015 році другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить з 01 по 31 жовтня під гаслом"Виховуємо громадянина - патріота України".

« Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина…

Ідея любові до Батьківщини формується тонко і складно.
У процесі виховання громадянина так важливо, щоб у дитини через глибоке усвідомлення свого власного «Я» боліло серце за те, що відбувається навколо неї та поруч із нею, щоб вона з дитинства переживала, відчула громадянські радощі та громадянські прикрощі.»

Василь Сухомлинський

 

«Сонячні листи»

Якщо Ви маєте трошки вільного часу, не забули як користуватися поштою і писати листи, та хочете допомогти сім`ям, які втратили батьків у війні на Сході України – долучайтеся!

Благодійна програма «Сонячне листування» - це місточок між дітьми, які потребують підтримки, та небайдужими людьми, які мають бажання  допомогти.

Жоден з нас не зможе замінити дитині ані батька, ані маму, але ми можемо поділитися своїм теплом і турботою з ними.

Вже в березні програма стартує у Вінницькій області. Під опікою Центру соціального лідерства знаходяться 32 постраждалі  сім’ї (40 дітей від 1-го до 17 років - 18 дівчаток та 22 хлопчики), в тому числі  дві багатодітні сім’ї. Всі вони дуже потребують підтримки!

Реєструйтеся для листування з дітьми загиблих Героїв за адресоюSonyachna.kraina@gmail.com.

Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання 3,4 класах

В цьому навчальному році на допомогу вчителям початкових класів до бібліотеки надійшла «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання 3,4 класах». Ця книги – не зовсім традиційний підручник з літературного читання. Він знайомить учнів з сучасними письменниками, розповідає про сучасне життя ровесників наших дітей, вимагає зосередженості під час читання, змушує думати, аналізувати, робити висновки.

Вчителі впроваджують в практику уроки з літературного читання на тему « Наші сучасники», на яких працюють з творами хрестоматії.