18.11.2018
«  Лютий 2017  »

Міжнародний День рідної мови

У вівторок, 21 лютого, у Росошанській ЗОШ І-ІІ ступенів вчителями-філологами (Марфинець Н. В., Пітра С. В., Пітра М. І.) та учнями 5-9 класів була проведена літературно-музична композиція «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті».

Мета заходу: донести учням інформацію про заснування Міжнародного Дня рідної мови, формування знань учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплення й виховання почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний День рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов.

…Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам'ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово, щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього. Живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.

Переглядів: 130 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0