18.11.2018
«  Липень 2016  »

Поїздка в Брно

«У природі все пов’язане, і немає в ній нічого випадкового. І якщо вийде випадкове явище – шукай в ньому руку людини», – писав Михайло Пришвін. Дійсно, природнє середовище було, є і буде незмінним партнером людини в її повсякденному житті. Від природи ми черпаємо всі багатства, її краса і велич залишаються нашим головним скарбом, нашою святинею, яку необхідно по-справжньому плекати і оберігати.

Ось уже три роки   Росошанська загальноосвітня школа I-II ступенів співпрацює із школою «Lipka» з м.Брно Чеської Республіки, яка спеціалізується по інвайроментальному вихованню. І цьогоріч, нещодавно, делегація у складі Мигович М.П., заступника директора Росошанської ЗОШ І-ІІ ст.; Пацана В.М., директора Дусинської ЗОШ І-ІІІ ст.; Самойлової А.В., заступника директора ЗОЕНЦ; Реви Л.Ю.,учителя школи Масарика м.Сваляви; Пацан А. М., вчителя санаторію «Човен» с. Березники, з дружнім візитом відвідали чеську школу «Lipka».

Поїздка була насичена різними справами: зустрічі з магістром Гинеком Неспєшну, керівником організаційно-адміністративного відділу департаменту освіти Регіонального органу Південно-Моравського краю, Ганною Корвасовою і Алешом Махалом, керівниками навчальної позашкільної установи, різноманітні цікаві екскурсії.

Незабутньою була поїздка до міста Оломоуц, яке славиться своїми архітектурними пам'ятками. В цьому місті делегація українських педагогів із Закарпаття відвідала ще один навчальний заклад екологічного спрямування -  «Slunakov». Тут педагоги мали змогу спостерігати засідання гуртка, зустрітися та обмінятися досвідом роботи із працівниками цієї освітньої установи. До речі, адміністрація навчального закладу «Slunakov»  подарувала  українським колегам цінний комплект  методичних посібників з енвайронментального навчання та виховання.

Педагоги із Закарпаття  відвідали  також Оломоуцький університет, де зустрілися з  керівництвом установи (перекладачем була студентка з України, з м. Одеси-Валерія). Приємно були здивовані повідомленням про те, що в чеських державних вищих навчальних закладах навчання для українців є безкоштовним при умові знання чеської мови. Як бачимо, є стимул для учнівської молоді, щоб вивчати цю мову.

Кожен день, проведений в колі чеських колег, дивував своєю незвичайністю, неординарністю. Члени нашої делегації були приємно вражені теплим прийомом, відкритістю чеських колег, щирим бажанням поділитися сучасними інновативними методами роботи з учнями. А найголовніше, що здивувало українських педагогів, - відкритість і тісна співпраця з батьками в чеських навчальних закладах. Адже батьки мають змогу спостерігати процес перебування дітей в установі,самі беруть участь в різних акціях і проектах.

Приємно здивували педагогів і в школі с. Подомі, яка є другом і партнером Росошанської загальноосвітньої школи I-II ступенів. Адміністрація школи, колектив, староста цього села пані Катержіна подарували  Росошанській школі 10 сучасних комп'ютерів.

Насамкінець поїздки, в останній день, у п’ятницю, всіх було запрошено до урядової установи м.Брно на зустріч із заступником губернатора Південно-Моравської області  Романом Цели та  магістром Елішкою Бузковою, директором  канцелярії (управління) Південно-Моравської області міжрегіонального співробітництва та представником Південно-Моравської області в Європській унії. За круглим столом, в теплій і щирій обстановці, було обговорено перспективи подальшої співпраці. Зокрема, пан Роман Цели наголосив, що для уряду Південно-Моравського краю співпраця із освітніми установами Закарпаття є пріоритетним напрямком роботи. Адже така співпраця створює нові можливості для молодого покоління, сприяє інтегруванню до європейського рівня навчання за допомогою обміном досвіду та кращими практиками між освітніми установами України і Чехії.

Переглядів: 262 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0