Субота, 26.05.2018, 19:39
Головна » 2017 » Листопад » 10 » Сьогодні наше свято – це свято української мови та писемності
Сьогодні наше свято – це свято української мови та писемності

Терниста дорога стелилася нашій мові на шляху державності, котра лише нещодавно набула державної конституційної сили, адже у 1989 році було прийнято Закон "Про мови в Україні", а 9 листопада 1997 року став Днем української писемності і мови.

Перші спроби письма відносяться приблизно до 35-50 віків до нашої ери. Спочатку це була гілочка пальми – знак миру. Потім – схематичне зображення предмета чи якогось явища. І нарешті – ієрогліфи. Прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм.

Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності. Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор    Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю.        Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.

З метою поглибити знання учнів відомостями про виникнення писемності, про історію та розвиток рідної мови; показати її красу і багатство, розкрити її необхідність у житті людини, розвивати комунікативну компетентність учнів з даної теми; вміння та навички виразного читання творів різних жанрів, використовуючи засоби виразності,  виховувати любов і повагу до рiдного слова, любов до книги, у четвер, 9 листопада, у Росошанській ЗОШ І-ІІ ступенів  вчителями-філологами  (Марфинець Н. В., Пітра С. В., Пітра М. М.)  та вчителями початкових класів (Ковач С. Д., Мателега В. М.), учнями 2-9 класів проведено І (шкільний) етап ХУІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.

Сьогодні наше свято – це свято української мови та писемності. З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

Переглядів: 72 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0