16.12.2018
«  Листопад 2017  »

Співпраця триває

Минулого тижня в рамках міжнародної співпраці колектив Росошанської школи вкотре приймав закордонну делегацію із Чехії, м. Брно. Росошанську школу навідали педагоги Подомської закладної школи (окрес Вишков) та працівники позашкільного навчального закладу «Ліпка». Після приїзду гості розмістилися у сім'ях педагогів Росошанської та Дусинської шкіл.

Зауважу, що наші вчителі та одинадцять учнів у червні 2017 року мали змогу відпочивати, навчатись, вдосконалювати чеську мову, пізнавати культуру, побут та стиль життя наших сусідів у сім'ях учнів Подомської школи  Південно-Моравського краю.

Приємно, що розділити радість прийому прийшли заступник голови Свалявської районної ради  К. Стегура, начальник відділу освіти Свалявської РДА  Е.Грабар. Клара Олександрівна  від імені М.Ливч, голови Свалявської районної ради і складу депутатів,   подякувала чеським колегам за співпрацю і на згадку вручила подарунки.

Диреція школи  щиро подякувала присутнім за підтримку та ознайомила із напрямками співпраці та майбутніми планами.

Колеги - освітяни з Чехії мали нагоду стати учасниками навчального процесу, наочно ознайомитися з особливостями української освітньої системи. Вони відвідали уроки природознавства,  2 кл. , вчитель Туряниця М. Й. , англійської мови,  7 кл. , вчитель Мателега Л. В.,  історії України, 6 кл., вчитель Іляшевич О. І.

Чеськими колегами було відмічено майстерність та компетентність вчителів, а найбільше сподобалася творча  атмосфера в класах та партнерські відносини між вчителями і учнями.

Наступного дня гостей було запрошено в Дусинську ЗОШ I-IIІ ступенів, де вони познайомилися з колективом школи та відвідали уроки історії України, 9 кл. , вчитель Пацан В. В. та урок трудового навчання, 3 кл. , вчитель Таркович А.І.

У післяурочний час колеги із задоволенням відвідали санаторій « Карпати», замок Шенборна,  Кирило-Мефодіївський монастир та побували в обласному центрі – Ужгороді.

На завершення зустрічі було обговорено основні напрямки подальшої співпраці та її користь для кожного із партнерів. Адже співпраця – це можливість дізнатися щось нове, перейняти елементи досвіду, вдосконалити для себе, поділитися з іншими, втілити в життя нові ідеї, розвивати себе та своїх учнів.

Лілія Мателега,учитель англійської мови Росошанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

Переглядів: 96 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0