18.11.2018
«  Липень 2017  »

Стажування в Чеській республіці

За підтримки відділу освіти Свалявської РДА, Свалявської районної ради (Україна), позашкільного навчального закладу Ліпка, Канцелярії Южноморавського краю з міжнародної співпраці, Фундації "ВІА" з "Фонду родини Горових про допомогу  українським дітям на Закарпатті" (Чеська республіка) з 14 по 23 червня 2017 року в рамках освітнього проекту Підтримка розвитку енвіроментального виховання у Росошанській загальноосвітній школі I-II ступенів та Свалявському районі Закарпатської області” реалізовано стажування закарпатських педагогів та школярів у Чеській республіці.

За ініціативою чеських партнерів у проекті взяли участь: Марфинець Надія Василівна (вчитель української мови та літератури Росошанської загальноосвітньої школи I-II ступенів), Мателега Лілія Василівна (вчитель англійської мови Росошанської загальноосвітньої школи I-II ступенів), Пацан Віталій Віталійович (вчитель історії Дусинської загальноосвітньої школи I-III ступенів) та 11 учнів Росошанської загальноосвітньої школи I-II ступенів, які протягом 2016-2017 навчального року факультативно вивчали чеську мову. Стажування проходило у школі Подомі (окрес Вишков, Южноморавський край). Кожний учасник проекту отримав відповідний сертифікат.

Програма проекту включала: уроки чеської мови, трудового навчання, екскурсії, спортивні ігри, заняття з енвіроментального виховання. До речі, щоб удосконалити навички усного мовлення, краще пізнати чеську культуру, педагоги та учні проживали в чеських сім'ях.

Десять днів із українськими учнями працювали чеські колеги – вчителі школи Подомі та працівники позашкільного навчального закладу Ліпка. Оскільки навчальний процес згідно розробленого проекту припав на перший літній місяць, то ж чеські освітяни проводили уроки здебільшого у ігровій формі, що, безперечно, припало до душі нашим учням.

З-поміж усіх запланованих заходів, підготовлених чеськими колегами, найцікавішими були екскурсії до міста Брно, промислової та закладної школи в Єдовніціх (окрес Вишков), відвідування Археоскансену Modra, Велеграду, гідрокомплексу “Вода і життя”. Учасники проекту також мали змогу подивитися виставу шкільного драматичного гуртка “Strakonicky dudak”.

На завершення українські педагоги взяли участь у засіданні круглого столу, де партнери обох сторін озвучили ряд ідей щодо подальшого розвитку українсько-чеської співпраці у сфері освіти між Свалявським районом Закарпатської області і Южноморавським краєм на 2018-2020 рр. Приємно, що у засіданні круглого столу взяла участь і голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч. До речі, вона запропонувала розширити рамки освітньої співпраці, долучивши до цього процесу гетьманат Южноморавського краю Чеської республіки та Закарпатську обласну державну адміністрацію .

Учасники стажування висловлюють подяку очільниці відділу освіти Свалявської РДА Е.В. Грабар, голові Свалявської районної ради М.М. Ливч, координатору українсько-чеської співпраці пані Даші Завгаровій, директору школи Подомі пану Мілославу Томеку та його заступниці пані Марушці Седлаковій, директору школи Ліпка пані Гані Корвасовій, директору Канцелярії Южноморавського краю з міжнародної співпраці пані Елішці Бузковій. Є надія, що найближчим часом подібні освітні проекти стануть звичним явищем в освітньому просторі Закарпаття, яке межує з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Словаччиною, Румунією, Польщею.

Надія Марфинець,

Переглядів: 241 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0