18.11.2018
«  Травень 2018  »

Українсько-чеський освітній проект

Росошанська загальноосвітня школі I-II ступенів Свалявської районної ради Закарпатської області вже п’ятий рік поспіль співпрацює з двома освітніми установами Чеської республіки. За цей час реалізовано чимало цікавих проектів: видано регіональний посібник, організовано стажування українських педагогів в Чеській республіці, вивчення чеської мови в Масариковому університеті, обмін учнями. Матеріальна база навчального закладу поповнилась художньою та методичною літературою енвіронментального спрямування.

А зараз про найголовніше: проект 2018 р., "Мандруємо Закарпаттям стежками міжвоєнної Чехословаччини", який реалізовано з 29 квітня по 04 травня. Задум, розробку, організацію заходу здійснила Липка - освітня установа з енвіронментальної освіти, (м. Брно, Чеська республіка). Учасники проекту – педагоги та учні Закладної школи Подомі (окрес Вишков, Південноморавський край, Чеська республіка), педагоги Липки та колеги з учнями Росошанської загальноосвітньої школи I-II ступенів. Проект профінансовано Канцелярією з питань міжнародної співпраці Південноморавського краю Чеської республіки.

Чому цей проект виявився одним із найбільш вдалих за п’ять років співпраці? Справа в тому, що його головна ідея полягала в тому, щоб було залучено максимальну кількість учнів та вчителів. Головну роль у проекті було відведено українським і чеським учням (діти працювали у групах, які складалися із двох українців і двох чехів). Вони повинні були впродовж п’яти днів підготувати проект. Матеріал збирали під час екскурсій. З навчальною метою відвідали Ужгородський та Мукачівський замки, музеї під відкритим небом у Колочаві й Ужгороді та інші місця, які мають спільну історію між Чехією і Закарпаттям.

При презентації учнівські групи зосередили свою увагу на таких об’єктах культурної спадщини Закарпаття: пам’ятник Івану Ольбрахту, музеї Чеська школа та Старе село (Колочава), вулиця Івана Ольбрахта, міні-скульптура князю Лаборцю, Шелестіївська Михайлівська церква (1977), район Малий Галагов (Ужгород), Свято-Троїцький Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, пам’ятник Кирилу та Мефодію (с. Драчино, Свалявський район). Учні представили українською та чеською мовами не тільки історичні відомості про вказані об'єкти, але продемонстрували і деякі туристичні вигоди та недоліки.

До речі, в Чехії, як і інших європейських країнах, проектні технології навчання є звичним педагогічним явищем, а вчитель для учнів уже давно виконує роль консультанта, помічника. Цьому вчилися на практиці педагоги Росошанської ЗОШ I-II ступенів.

Переглядів: 55 | Додав: Ваня | Рейтинг: 0.0/0